Home TV पर्वतका बेम्वो म्यान,बाँसबाट कलम,सालको पातको टोपी, इस्टकोट र झोला

पर्वतका बेम्वो म्यान,बाँसबाट कलम,सालको पातको टोपी, इस्टकोट र झोला

by ईलालटिन
0 comment

यिनी हुन् पर्वत कुस्मा नगरपालिका–११ शिल्मीका मनिलाल पौडेल । पेशाले शिक्षक हुन् । दिनभर विद्यालयमा समय बिताए पनि बाँकी समय चाहिँ बाँसबाट विभिन्न हस्तकलाका सामग्रीहरु निर्माण गरी विक्री गर्दै आएका छन् ।

          उनले बाँसबाट कलम, टुथ पिन राख्ने बक्स, टिस्यु पेपर राख्ने बक्स, कलम दानी, फूलदानी, बाँस र नेपाली कागजबाट बनाइएको डायरी, चिया पिउने कप, सालको पातबाट बनाइएका टोपी र इस्टकोट लगायतका बस्तु बनाउँदै आएका छन् ।

          स्थानीय उत्पादनको प्रर्वबद्धन र आफूलाई हौसला मिल्ने आशमा अतिथिहरूलाई बाँसबाट निर्माण गरिएका सामग्री मायाको चिनोका रूपमा प्रदान गर्छन् । उनले देशका प्रधानमन्त्रीदेखी धेरै नेताहरुलाई आफैले बनाएका सामाग्रिहरु हस्तान्तरण गर्दै आए पनि उनीहरुबाट खासै केही प्रतिक्रया नआउँदा भने मनिलालको मन साह्रै रुन्छ ।

        केही समय अघि आफ्नै जिल्लाका नेता हुन् ठूलो मान्छे बनेका छन् उनीबाट केही हौसला मिल्ला भनेर राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष गणेश तिम्लिसीनालाई बाँसबाट बनेको कलम उपहार दिए । मनिलालले सोचेका थिए उनीबाट केही प्रतिक्रिया आउला । तर त्यसो भएन । कलम लिए, हल्का मुसकुराए र आफ्नो बाटो लागे । तिम्लिसीनाको यस्तो ब्यवहारले आजसम्म पनि मनिलालको मन दुखि रहेको छ ।

          आज हामी मनिलालले बाँसबाट निर्माण गरेका उत्पादनहरुलाई सबै माझ देखाउनुपर्छ भनेर उनको घरसम्म आईपुगेका छौँ । र केही वार्तालाप पनि गरेका छौँ ।

सम्वन्धित समाचार

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

लाल्टिन मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित
अध्यक्ष : अच्युत तिवारी
प्रबन्ध निर्देशक: सुमन जंग
प्रबन्धक: संगीता केसी
सम्पादक : मञ्जु भुसाल तिवारी

सम्पर्क

सूचना विभाग दर्ता नंः २३२९ /०७७- ७८
Kushma Parbat, Nepal
+977-67-422202 +977-9857672277
elaltin77@gmail.com
nepalkomaya77@gmail.com

धेरै प्रतिकृया आएका

भर्खरै

Copyright © 2024 Elaltin.com